По 11 години, Каспер Шмајхел си заминува од Лестер

by
0 минути читање

Лестер и Ница постигнаа договор за трансфер на Каспер Шмајхел. Трансферот е вреден 1 милион евра плус бонуси.

Предвидено е Шмајхел во среда да ги помине медицинските прегледи во Ница по што ќе стави потпис на тригодишен договор.

Шмајхел во Лестер беше од 2011 година, со овој тим тој дојде до сензационалната титула во Премиерлигата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани