Петмина во жив ѕид, еден лежи, еден на гол линија и Лео Меси пак постигна гол (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Противниците
често измислуваат нови тактики за да го сопрат Лео Меси, некогаш успеваат но
некогаш неговиот удар е толку добар што им нема спас.

Вечерва, Атлетик
Билбао постави петмина во живиот ѕид, еден фудбалер лежеше а еден се враќаше на
гол линијата за да го покрие аголот кој голманот не го брани. Сепак ниту ова не
беше доволно, Лео Меси испрати милиметарски прецизен шут и ја затресе мрежата
за водство од 1-0.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани