Пепе против Мароко играл со скршена рака

by
1 минути читање

Португалската федерација соопшти дека дефанзивецот за време на натпреварот ја скршил левата рака, но и покрај ризикот решил да остане на теренот за да им помогне на неговите колеги.

Пепе по натпреварот веднаш заминал во болница во Доха, каде што со снимање била потврдена фрактурата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани