Пеп за замената на Халанд: Ако уште сега ги урне сите рекорди, ќе му биде здодевно

by
1 минути читање

Пет голови на еден натпревар од Лигата на шампионите покрај Халанд имаат Меси за Барселона и Луис Адриано за Шахтар. Шест голови никој нема постигнато.

„Кога Гвардиола ме извади му кажав дека сакав да направам двоен хет-трик, но тоа е, што можам“, изјави Халанд по мечот.

И Гвардиола беше запрашан зошто го извади Халанд, а тој одговори: „Ако ги урне сите рекорди на 22 години, ќе му биде здодевно потоа“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани