Пеп: Ако освоиме тројна круна, следен предизвик ќе ни биде да дадеме гол на гости кај Тотнем! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Манчестер Сити ја освои Премиерлигата, а има шанси да ги освои и трофеите во ФА Купот и Лигата на шампионите, со тоа ќе дојде до тројна круна.

Пеп Гвардиола беше запрашан која би била следната цел на Сити доколку ја освојат таа тројна круна. Стратегот вели дека тоа ќе биде да му се даде гол на Тотнем на негов терен.

Манчестер Сити последен пат постигна гол на гостувањето кај Тотнем на 29. октомври 2018 година.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани