Паднал договор со ПСЖ, Сасуоло за 50 милиони евра го продава играчот кој го купи за само 500.000

by
0 минути читање

Џанлука Скамака изминатава
сезона постигна 16 погодоци во Серија А и го привлече вниманието на голем број
клубови. Битката за неговиот потпис ја добива ПСЖ, шампионот на Франција и
Сасуоло договориле трансфер вреден околу 50 милиони евра.

Се верува дека
напаѓачот од претходно има договор со „светците“ за личните услови и се очекува
следната недела да биде комплетиран трансферот.

За Сасуоло ова ќе
биде одлична зделка, тие го купија Џанлука Скамака за само 500.000 евра, а сега
го продаваат за 100 пати повеќе.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани