Падна конечен договор, Интер ја доби трката по Фратези!

by
1 минути читање

Речиси сите гиганти од Серија А се интересираа со Фратези, Интер ја доби битката со Милан, Рома и Јувентус по потписот на италијанскиот репрезентативец.

Постигнат е вербален договор меѓу двата клуба, сумата која ќе ја плати Интер е 25 милиони евра, плус ќе го даде младиот офанзивен фудбалер Самуеле Мулатиери.

Фратези уште пред неколку недели ги договори личните услови, тој ќе стави потпис на петгодишен договор. 

Давиде Фратези е замена за Брозовиќ кој замина за Саудиска Арабија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани