Озил: Заминувањето на Санчез ќе биде голем удар за Арсенал

by
1 минути читање

Озил останува во Арсенал, но се уште гласни се шпекулациите дека Алексис Санчез нема да го следи примерот на Германецот и се чини дека ќе замине од Емирати.

„Тоа би бил голем удар за тимот бидејќи тој е играч кој секогаш игра добро. Тоа ќе ни ги намали шансите за освојување на титула, но сепак е одлука на фудбалерот“ – вели Озил.

„Се надевам дека ќе остане но не знам како размислува тој. Многу го ценам и е идеален за играта на Арсенал“.

„Од лична гледана точка навистина би сакал да остане, но одлуката е негова и не можам многу да коментирам околу тоа“.

Озил е на подготовките со Арсенал во Австралија, додека Санчез има продолжен одмор поради настапот на Купот на Конфедерациите.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани