Откриена е листата на скаути кои биле на мечот Австрија – Данска, два англиски клуба го следеле Ериксен (ФОТО)

by
1 минути читање

Договорот на Ериксен со Брентфорд заврши. Тој оваа сезона покажа дека проблемот со срцето е минато и тој може да игра на највисоко ниво и да го дава максимумот.

Тоа го прави интересен за најголемите клубови, па Тотнем пројавува интерес да го врати во своите редови, но и Манчестер јунајтед сака да потпише со него.

Двата клуба испратиле скаути да го следат на мечот против Австрија.

Искочи листа на клубови кои имаат скаути на овој дуел, но поголемиот дел од нив се за други фудбалери од овие две репрезентации.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани