Откако го продаде Зинченко на Арсенал, Манчестер Сити тргна да ја купи неговата замена

by
0 минути читање

Марк Кукуреља се поврзува со Манчестер Сити уште од почетокот на преодниот рок, но шампионот се уште нема испратено официјална понуда.

Денеска беа решени сите дилеми за трансферот на Зинченко, па информациите велат дека Сити сега ќе тргне конкретно по Кукуреља.

Во наредните денови, веројатно уште утре, Манчестер Сити ќе испрати официјална понуда до Брајтон за Кукуреља и ќе ги започне преговорите кои не се очекува долго да траат.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани