Осимен: Не ме интересира ниту Манчестер, ниту Челси, само Наполи и ништо друго!

by
1 минути читање

Осимен е импресивен и во Серија А и во Лигата на шампионите, дел од клубовите кои се поврзуваат со него се Манчестер јунајтед и Челси, но тој размислува само на Наполи.

„Во овој момент не ме интересираат ниту Манчестер јунајтед, ниту Челси. Ме интересира само Наполи, ништо друго. Што ќе се случува во иднина со мене и Наполи, ќе видиме по крајот на сезоната“, вели Осимен.

„Нормално е кога сте во добра форма да ве следат големите клубови. Тоа не ми создава притисок, тоа ми е мотивација да продолжам во исто темпо. Но, фокусирам сум само на Наполи. На одличен пат сме да направиме нешто големо оваа сезона“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани