Официјално: Вест Хем се засили со англиски репрезентативец за 30 милиони фунти

by
1 минути читање

По 12 години поминати во сениорскиот тим на Саутемптон, а вкупно 20 во овој клуб, Џејмс Ворд-Праус направи трансфер, стана нов фудбалер на Вест Хем.

28-годишниот англиски репрезентативец стави потпис на четиригодишен договор со чеканите, со трајност до јуни 2027 година.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани