Официјално: Валенсија назначи клупска легенда за нов тренер

by
1 минути читање

Поради лошите резултати, недоамна Џенаро Гатузо доби отказ, додека траеше потрагата по нов тренер, Воро Гонзалез го водеше тимот.

Денеска Валенсија потврди дека имаат нов тренер, а тоа е Рубен Бараха кој десет години како фудбалер играше за овој клуб. Во периодот од 2000 до 2010 година го носеше белиот дрес.

Валенсија по 22 кола се наоѓа на 18. место со само 20 освоени бодови.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани