Официјално: Суарез потпиша за Гремио

by
1 минути читање

Уругвајскиот напаѓач стави потпис на двегодишен договор со Гремио.

Покрај понудата од бразилскиот клуб, тој имаше понуди и од МЛС и од Саудиска Арабија кои ги одби.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани