Официјално: Серхио Рамос по 18 години се врати во Севиља!

by
1 минути читање

Рамос одлучи да се врати во Севиља, а веројатно во овој клуб и ќе ја заврши кариерата. Тој имаше неколку богати понуди ова лето, последна беше онаа на Ал Итихад кој му нудеше двегодишен договор со плата од 20 милиони евра по сезона, Галатасарај му нудеше 11 милиони евра годишно, но Шпанецот ги одби сите.

Дефанзивецот реши да се врати дома и да игра за Севиља за нешто повеќе од еден милион евра годишно.

Севиља денеска го потврди неговиот ангажман. Рамос потпиша едногодишен договор со можност за продолжување на уште една сезона.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани