Официјално: ПСЖ плати 40 милиони евра за Нуњо Мендеш

by
0 минути читање

ПСЖ информираше дека трансферот на Мендеш сега е перманентен, португалскиот лев бек сега стави потпис на договор до 30 јуни 2026 година.

Во првата година во ПСЖ која ја помина на позајмица, Мендеш одигра 37 натпревари. Иако има само 19 години беше прогласен за најдобар лев бек во француското првенство.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани