Официјално: Пипо Инзаги е нов тренер на Салернитана

by
2 минути читање

Инзаги се враќа во Серија А, неговата нова мисија ќе биде да ја спаси Салернитана од испаѓање.

„Салернитана објавува дека постигна договор со г-дин Филипо Инзаги, тој ќе го преземе првиот тим“, се вели во краткото соопштение на тимот од Салерно.

По осум одиграни кола Салернитана уште нема победа, со три нерешени средби е на претпоследното место на табелата.

Во следното коло тие се домаќини на Каљари кој е единствениот клуб кој е зад нив.

@2024 – Сите права задржани