Официјално: Осум месеци суспензија за Тони!

by
1 минути читање

ФА имаше покренато процес против Ајван Тони поради прекршување на правилата за обложување. Строго забрането е фудбалерите да се обложуваат.

Денеска е изречена казната за напаѓачот, тој е суспендиран на осум месеци, суспензијата започнува веднаш.

Дополнително ќе треба да плати и парична казна од 50.000 фунти, плус доби опомена дека во иднина не смее да му се повтори грешката.

Тони оваа сезона играше во одлична форма, со 20 погодоци е на третото место на листата на стрелци во Премиерлигата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани