Официјално: Лукаку го комплетираше враќањето во Интер (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лукаку се врати во Интер, сите формалности завршија денеска.

Напаѓачот утринава пристигна во Милано, ги помина медицинските прегледи па го потпиша договорот.

„Ги потпишавме сите домунети. Интер и новиот сопственик на Челси завршија голема работа“, вели агентот Себастиен Ледуре.

„Што ќе се случи следната година? Не знаеме уште, ќе видиме во 2023, сега е време да ужива во неговиот камбек“.

Излезе и видео со сопственикот Жанг и Лукаку.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани