Официјално: Конард Лајмер е нов фудбалер на Баерн Минхен

by
1 минути читање

Од претходно беше јасно дека Лајмер ќе се пресели во Баерн Минхен по крајот на изминатава сезона кога му истекуваше договорот со Лајпциг. Баварците сега и официјално го потврдија неговото доаѓање.

„Конард Лајмер му се приклучи на Баерн, потпиша договор до 30 јуни 2027 година. 26-годишниот играч од средниор ред во Минхен доаѓа на слободен трансфер од победникот во Купот на Германија, Лајпциг“, стои во соопштението на Баерн Минхен.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани