Официјално: Канаваро се врати во Италија

by
0 минути читање

По ангажманите во Саудиска Арабија и Кина, Канаваро се враќа дома, тој е промовиран во нов тренер на тимот од Серија Б, Беневенто.

Канаваро потпиша двегодишен договор со италијанскиот клуб.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани