Официјално: Гвардиола стави потпис на нов договор со Манчестер Сити

by
1 минути читање

Актуелниот договор на Пеп Гвардиола истекуваше по крајот на оваа сезона, со новиот тој ќе остане да биде тренер на Манчестер Сити најмалку до јуни 2025.

„Манчестер Сити со задоволство може да соопшти дека Пеп Гвардиола потпиша нов двегодишен договор“, стои во соопштението на англискиот клуб.

Гвардиола во Манчестер Сити пристигна во 2016 година. Тој на клубот му донесе четири титули во Премиерлигата, но сè уште не го оствари нивниот најголем сон, трофеј во Лигата на шампионите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани