Официјално: Гатузо е нов тренер на Валенсија (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Гатузо синоќа пристигна во Валенсија, а денеска стави потпис на договорот со клубот.

„Валенсија постигна договор со Џенаро Гатузо кој ќе биде тренер на првиот тим во следните две сезони, до 30 јуни 2024 година“, стои во соопштението на клубот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани