Официјално: Франција го објави списокот за СП, нападот изгледа страшно

by
1 минути читање

Франција е бранител на трофејот на Светското првенство и еден од главните фаворити и на Мундијалот во Катар.

Кога ќе се погледне составот на Франција, посебен впечаток остава нападот во кој се Бензема, Мбапе, Жиру, Нкунку, Дембеле и Коман.

Составот на Франција за СП:

Голмани:

Ареола, Лорис, Манданда

Одбрана:

Л. Ернандез, Т. Ернандез, Кимпембе, Кунде, Конате, Павар, Салиба, Упамекано, Варан

Среден ред:

Камавинга, Фофана, Гендузи, Рабио, Чуомени, Верету

Напад:

Бензема, Коман, Дембеле, Жиру, Гризман, Мбапе, Нкунку

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани