Официјално: Челси потпиша седумгодишен договор со Фофана

by
1 минути читање

Челси денеска го комплетираше трансферот на Фофана, дефанзивецот стави потпис на договор до 2029 година.

„Весли Фофана е фудбалер на Челси откако денеска го комплетираше трансферот од Лестер и потпиша седумгодишен договор со Сините“, стои во соопштението на Челси.

Челси за Фофана на Лестер ќе му плати 70 милиони фунти, плус 5 милиони фунти во бонуси.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани