Официјално: Борусија Дортмунд го комплетираше трансферот на Нмека

by
2 минути читање

Борусија Дортмунд вечерва го потврди ангажманот на Фликс Нмека. Тој потпиша договор до 30 јуни 2028 година.

Борусија Дортмунд за овој трансфер на Волфсбург ќе му плати 30 милиони евра со вклучени бонуси.

@2024 – Сите права задржани