Официјално: Баерн потпиша со Саша Бое, историски трансфер за Галатасарај и турскиот фудбал!

by
1 минути читање

Саша Бое од Галатасарај се пресели во Баерн Минхен, тој ќе биде десниот бек на Баварците во наредните години.

Сумата која Баерн ја плаќа за овој фудбалер е 30 милиони евра плус 5 милиони евра во бонуси. Вклучен е и процент од следна продажба.

Ова е рекордна продажба на Галатасарај, но и воопшто во турскиот фудбал.

Дополнително, договорени се и две пријателски мечеви меѓу клубовите, 50 проценти од профитот треба да оди на сметката на Галатасарај.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани