Официјално: Арсенал го комплетираше трансферот на Габриел Жесус

by
1 минути читање

25-годишниот напаѓач доаѓа како големо засилување за топчиите.

Габриел Жесус потпиша долгогодишен договор со нас“, стои во соопштението на Арсенал.

Во текот на петте сезони поминати во Манчестер Сити, Габриел Жесус постигна 95 голови во 236 натпревари.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани