Официјални состави: Милан со новата тактика ќе игра против Тотнем

by
1 минути читање

Пиоли ќе игра со тактика 3-4-2-1, Жиру е истурен шпиц, а по страните ќе напаѓаат Леао и Брахим Дијаз.

Иста е формацијата и на Антонио Конте, во нападот е Кејн, странично се Сон и Кулушевски. Пех за англискиот тим се повредите кои им се случија во последно време на Лорис и Бентакур.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани