Официјални состави: Мбапе е на клупата за првата пресметка меѓу ПСЖ и Баерн Минхен

by
1 минути читање

Мбапе успеа да се опорави навреме, но само за да биде на клупата за резерви, дали ќе може да помогне и активно, останува да видиме во текот на мечот. Нападот на ПСЖ ќе го предводат Меси и Нејмар.

Францускиот тим ќе игра во формација 4-4-2, додека Баерн Минхен ќе настапи со 3-4-2-1. Најистурен ќе им биде Чупо Мотинг, а од страните ќе напаѓаат Мусиала и Коман. Стартер и Жоао Кансело кој игра на позајмица од Манчестер Сити.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани