Официјални состави: Хрватска со една промена во офанзивата, Бразил напаѓа со најдобрите

by
1 минути читање

Хрватска ќе го почне мечот со Ливаковиќ на голот, во срцето на дефанзивата се Гвардиол и Ловрен, на бековските позиции Соса и Јурановиќ. Најповлечен во средниот ред е Брозовиќ, пред него се Модриќ и Ковачиќ, странично ќе напаѓаат Пашалиќ и Перишиќ, а најистурен ќе биде Крамариќ.

Во слекцијата на Бразил нема ниту една промена од претходниот меч, на голот е Алисон, дефанзивната четворка ја сочинуваат Данило, Тијаго Силва, Маркињос и Милитао. Дефанзивен играч од средниот ред е Касемиро, пред него се Пакета и Нејмар, Винисиус и Рафиња ќе напаѓаат странично, а централен напаѓач е Ришарлисон.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани