Официјални состави: Далиќ го промени половина тим

by
1 минути читање

За разлика од мечот со Аргентина, во составот на Хрватска денеска ги нема Јурановиќ, Ловрен, Соса, Брозовиќ и Пашалиќ.

Далиќ се одлучи за формација 3-5-2. На голот останува Ливаковиќ, тројката во одбраната ја сочинуваат Гвардиол, Шутало и Станишиќ, офанзивни по страните ќе бидат Перишиќ и Оршиќ, во средината на теренот се Ковачиќ, Мајер и Модриќ, а во нападот Крмариќ и Ливаја.

Неколку промени направи и селекторот на Мароко. Боно е на голот, во одбраната се Дари, Ел Јамик, Хакими и Атаит-Алах. пред нив е Амрабат, во средниот ред се и Сабири и Ел Кануи. Офанзивниот ред го сочинуваат Зијеш, Буфал и Ен Несири.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани