Одлуката е донесена, Крос ќе потпише нов договор со Реал Мадрид

by
1 минути читање

Тони Крос имаше дилема дали да продолжи да игра или да стави крај на кариерата. Одлуката е донесена.

Според Фабрицио Романо, Крос ќе остане во Реал Мадрид со кој наскоро ќе потпише нов едногодишен договор.

Крос оваа сезона игра во голема форма за Реал Мадрид, а се врати и во дресот на германската репрезентација.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани