Од брат до предавник: Ројс се обиде да го смени Терзиќ, но…

by
1 минути читање

Борусија Дортмунд освои само два бода од пресметките со Аугсбург и Маинц, па почнаа да кружат гласини за незадоволство кај играчите.

Билд објави дека искусниот Марко Ројс го предводел бунтот против тренерот Един Терзиќ, Билд за овој потег го нападна поранешниот капитен и го опиша како „од брат до предавник“.

Но како што попладнево пренесе новинарот Фабрицио Романо, Борусија Дортмунд решила да му укаже доверба на Един Терзиќ.

Раководството на клубот смета дека фудбалерите се виновни за лошите резултати, а не тренерот и неговите соработници.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани