Новото засилување на Манчестер Сити, даде шест гола за Ривер плејт и сруши рекорд (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Алварез е фудбалер на Манчестер Сити, но остана на позајмица во Ривер плејт да ја доигра сезоната. 

Синоќа даде шест гола во Копа Либертадорес против Алианц Лима и стана првиот фудбалер во клупската историја на Ривер кој дал шест гола на еден меч. 

Алварез постигна хет-трик во двете полувремиња.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани