Нов шок за Ливерпул на Енфилд, пораз од Кристал Палас во Премиерлигата (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул е дел од мртва трка со Арсенал и Манчестер Сити за титулата, но денешниот загубен меч може да се покаже како клучен на крајот.

Езе со гол уште во 14. минута му донесе водство на Кристал Палас од 1-0. Ливерпул се обидуваше да дојде до погодок, но не успеа да искористи ниту една шанса од оние кои ги создаде.

Од истиот термин, во лондонска пресметка, Фулам со 2-0 славеше на гостувањето кај Вест Хем.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани