Нов пресврт, Барселона ја добива трката по Кунде

by
0 минути читање

Трансферот на Жил Кунде стана вистинска сапуница во изминатите денови, а ако може да им се верува на утринските информации од Шпанија, тоа е дека Барселона е пред потпис со дефанзивецот.

Барселона цела ноќ работела на трансферот за Кунде, а утрово постигнале договор со Севиља.

Доколку не се случи некое ново чудо, Кунде ќе потпише за Барселона. Се верува дека работата е 99 проценти готова. 

Се очекува трансферот во текот на денот или утре да биде официјално објавен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани