Нов милијардер влегува во Премиерлигата, иранско-американски бизнисменот го купува Тотнем?!

by
1 минути читање

Клубовите од
Премиерлигата се атрактивни за инвеститорите, Челси неодамна доби нови газди а
понуди прибираат и Манчестер јунајтед и Ливерпул.

„Фајненшл Тајмс“
сега говори дека промена на сопственоста може да има и во Тотнем, иранско-американскиот
милијардер Џам Наџафи подготвува предлог за Џо Луис и Даниел Леви.

Џам Наџафи е во
преговори со конзорциум на инвеститори и во следните недели ќе достави формален
предлог вреден околу 3,1 милијарда фунти (3,75 милијарди долари).

70% од оваа сума
ќе ја обезбеди компанијата  МСП Спортс
Капитал каде прв човек е токму Џам Наџафи, додека пак останатите 30% ќе дојдат
од инвеститори од Персискиот залив, најмногу од Абу Даби.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани