Нов контроверзен момент, Сака играше со рака пред пеналот врз Кејн?! (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање

На социјалните мрежи навивачите обвинуваат за голем пропуст на ВАР, се чини дека Букајо Сака играше со рака пред спорниот пенал врз Хари Кејн.

Англија синоќа со 1-2 ја совлада Холандија и се пласираше во финале на Европското првенство, но по крајот на мечот главна тема е спорниот пенал со кој „трите лава“ изедначија на 1-1.

Многумина сметаат дека одлуката да се санкционира стартот на Дамфрис врз Кејн е срамна, а за контроверзијата да биде поголема, се чини дека непосредно пред овој момент имаше играње со рака на Букајо Сака.

Без разлика што фудбалерот на Арсенал немаше намер, топката по допирот на неговата рака заврши како асистенција за Хари Кејн, и според правилата, ова мора да свирне.

Па навивачите на социјалните мрежи обвинуваат за голем пропуст на ВАР, и прашуваат како тоа судиите детално не ја провериле целата акција.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани