Њукасл во драматичен меч со седум гола го победи Вест Хем

by
1 минути читање

Натпреварот почна идеално за Њукасл, Исак погоди од пенал уште во шестата минута за водство од 1-0.

Во 21. минута Антонио изедначи на 1-1, а во судиското продолжение од првиот дел Кудус постигна гол за комплетен пресврт и водство на Вест Хем од 2-1.

По само три минути игра во вториот дел Боуен го зголеми водството на Вест Хем на 3-1.

Во 77. минута Њукасл доби нов пенал, Исак повторно беше прецизен за намалување на 3-2.

Шест минути подоцна Исак беше во улога на асистент, додаде до Барнс кој реализираше за израмнување на 3-3.

Во 90. минута Харви Барнс даде уште еден гол, овојпат со убав шут од далечина за победа на Њукасл од 4-3.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани