Неверојатно што Халанд промаши, ако Манчестер Сити ја изгуби титулата… (ВИДЕО)

by
1 минути читање

„Граѓаните“ во средата го совладаа Арсенал во Лондон и го прескокнаа ривалот на врвот на табелата, но избраниците на Пеп Гвардиола брзо им го препуштија првото место на „топчиите“.

Синоќа, Манчестер Сити киксираше на гостувањето кај Нотингем Форест и испушти два бода. Актуелниот шампион на пауза замина со 0-1, во продолжението имаше неколку добри шанси да ја осигура победата, но откако не го стори тоа, Вуд во финишот ги шокираше.

Еден од трагичарите е Ерлинг Халанд, неверојатно е што промаши напаѓачот. Во една иста акција, тој најпрво ја погоди пречката а потоа од пет метри наместо да ја затресе мрежата биеше високо над голот и ја испрати топката на трибини.

Доколку Манчестер Сити ја загуби титулата, промашувањето сигурно ќе го прогонува Норвежанецот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани