Неверојатно глупав потег на Кумбула, го шутна Берарди, доби црвен картон и пенал за Сасуоло! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Рома губеше со 2-0, даде гол за 2-1 и напаѓаше за израмнување. Но во самиот финиш Кумбула изреволтиран од едно однесување на Берарди, падна на провокација, го шутна играчот на Сасуоло и доби директен црвен картон и пенал за противникот.

ВАР не го гледаше ударот на Берарди врз Кумбула кој му претходеше на реакцијата на албанскиот фудбалер. Но како и да е, Рома ќе мора да брка висока негатива со фудбалер помалку.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани