Неверојатна статистика: Шпанија кога поставува рекорд во посед на топка на СП, го губи мечот (ФОТО)

by
1 минути читање

Статистиката вели дека Шпанија го држи рекордот за најмногу посед на еден натпревар од нокаут фазата на Светските првенство. Шпанците го имаат и првото и второто место во оваа категорија. Но и двата натпревари ги загубиле.

Пред четири години загубија од Русија, а имаа 79 проценти посед, на овој турнир загубија од Мароко со 77 проценти на посед.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани