Нејмар: Гладни сме за титулата и одиме по неа

by
0 минути читање

Реал Мадрид има само еден пораз оваа сезона во шпанската лига, но и покрај тоа Нејмар верува дека возможно е да ја освојат титулата.

„Знам дека е тешко, но не е невозможно“ – вели Нејмар.

„Минатата година имавме 12 бода предност пред вториот, а ја освоивме титулата со еден или два бода предност ако не се лажам“.

„Има уште многу натпревари до крајот, се може да се случи. Фокусирани сме. Гладни сме за титулата и одиме по неа“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани