Навивачите на Рома им држеа лекција на Мурињо и фудбалерите! (ФОТО)

by
3 минути читање

Рома денеска со 4-1 загуби на гостувањето кај Џенова. Волчицата има само пет освони бода по шест одиграни кола, очаен старт на кој никој не се надеваше.

По крајот, Жозе Мурињо и фудбалерите отидоа пред трибината каде што беа сместени навивачите на Рома, молчеа и слушаа што имаат тие да им кажат.

А од таму имаше скандирања: „Покажете ни почит“, „Покажете малку муда“, „Доста е од ова срање“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

@2024 – Сите права задржани