Натпреварот заврши, хелихоптерот пристигна на стадионот да го земе претседателот на Лестер! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Севиља и Лестер, навивачите на англискиот клуб си заминаа среќни, некој од нив дома тргнаа со јавниот превоз, други со своите автомобили, а претседателот со хеликоптер.

Ова не е прв пат претседателот на Лестер да си заминува по натпреварите со хеликоптер, тоа е негова честа практика, но ретко се појавуваат видеа од таквите моменти.

Видеото можете да го видите на следниот ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани