Наполи се спаси од пораз во Џенова, едно полувреме за Елмас

by
1 минути читање

Елмас првпат оваа сезона почна еден меч за Наполи, но по само 20 секунди игра заработи жолт картон. Играше во првото полувреме, на негово место во вториот дел влезе Политано.

Џенова поведе со гол на Бани во 40. минута, а по десет минути игра во вториот дел Ретеги погоди за 2-0.

Оваа предност траеше до 76. минута кога Распадори намали на 2-1, а осум минути подоцна Политано погоди за конечни 2-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани