Наполи ќе ангажира елитен голман, но можеби тоа нема да биде Кепа

by
0 минути читање

Преговорите меѓу Наполи и Челси за Кепа Аризабалага не се одвиваа најдобро, па италијанскиот клуб реши да го насочи вниманието кон други опции.

Последните информации велат дека тие го сакаат Кејлор Навас од ПСЖ со кој веќе се во контакт за продажба на Фабијан Руиз.

Преговорите и евентуалната зделка за Навас ќе биде посебна, нема да биде вклучена како дел од трансферот на Фабијан Руиз во ПСЖ.

Во меѓувреме Наполи потпишува со Салваторе Сиригу кој треба да биде втор голман.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани