Најлошата „паненка“ е во изведба на Хрват, Будимир се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Валенсија синоќа
си замина со три бода од гостувањето кај Осасуна, а главен виновник за ова е
Анте Будимир.

Домаќините добија
пенал во последните мигови од мечот, Хрватот ја превзеде одговорноста и сакаше
да се прослави со „паненка“.

Но напаѓачот само
се посрамоти за сите пари, имаше момент на колебање, блокада и преслабо ја шутна топката.
Наместо да донесе 1-1 и радост за навивачите, го изведе еден од најлошите
пенали на сите времиња и стана мета за потсмев и мајтап на социјалните мрежи.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани