Најголемиот договор во историјата на Премиерлигата: Манчестер јунајтед ја продолжи соработката со Адидас за 900 милиони фунти

by
1 минути читање

Адидас ќе ги
изработува дресовите на Манчестер јунајтед до 2035 година, попладнево пристигна
информација за нова десетгодишна соработка помеѓу „ѓаволите“ и германскиот
производител на спортска опрема.

Како што пишуваат
медиумите од „островото“, ова е најголемиот спонзорски договор во историјата на
Премиерлигата кога се во прашање дресовите.

Новата соработка
е тешка 900 милиони фунти, или 90 милиони фунти по сезона, што е значајно
зголемување во однос на претходниот договор на Манчестер јунајтед со Адидас.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани